OTOMATİK KAPI & KIŞ BAHÇESİ SİSTEMLERİ

OTOMATİK KAPI ALGILAMA SİSTEMLERİ

Fotoselli olan otomatik kapı modelleri ısı ve harekete karşı duyarlı olup kendi kendine açılıp kapanma özelliğine sahiptir. Güvenlik ve kolaylık sağlar. Bu özelliği sayesinde kamusal alanlarda ve kalabalık içerikli mekanlarda herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan kullanılabilen otomatik kapılardır. Aynı zamanda gelen kişileri algılama sistemi hatasız bir şekilde çalışmaktadır.

Yaya uygulamaları açısından oldukça yararlıdır. Mevcut bir şirketin otomatik bir sistem kullanarak yararlanabileceği çok büyük faydası vardır. En hızlı faydalarından biri ise, satışlarınızda görülen ciddi artıştır. İster inanın ister inanmayın, otomatik sistem, bir mekanı daha lüks bir görüntü sağladığından ve vitrinin çekiciliğini anında arttırdığından dolayı etkileri büyük ölçüde hissedilir. Doğal olarak bu da müşterilere özel olduklarını dair ince ama net bir mesaj vermenize olanak tanır. Sonuç olarak müşteriye kolaylık sağladığınızda, daha mutlu alışveriş imkanı da sağlamış olur, mutlu müşteriler de para harcamaya daha istekli olurlar.

Endüstriyel uygulamalar açısından da, otomatik bir sistem kullanmanın önemi ve faydası büyüktür. İlk olarak güvenlik açısından önem arz eder. Otomatik kapı sistemleri, sadece trafik sıkışıklığını azaltmakla kalmaz, aynı zamanda çalışanlarınızın yukarıdan açılan kapılardan ağır nesneleri kaldırırken veya taşıma işlemi sırasında yararlanmalarını sağlar. Böylelikle çalışanların konforunu da arttırmış olursunuz. Çoğu koşullarda, büyük endüstriyel kapıların ardına kadar açık bırakılarak kamyonların ve ağır makinelerin binaya girip çıkmasını kolaylaştırır. Ne yazık ki, sürekli olarak kapıyı açık bırakmak binaya da rahatsızlık verir. Bu özellikle kış ve çok sıcak yaz aylarında görülür. Bu durumda, fotoselli işleri olan otomatik sistemler kullanmak tesisinize hem kolaylık hem de sürekli açık olan kapıdan yabancıların girmesini de önlemiş olacaksınız.

Engelli bireylerin mekanlara giriş çıkışlarında da aynı sistem devreye girmektedir. Otomatik algılama sistemleri montaj işlemleri sırasında aktif edilmektedir. Belli başlı durumlarda bu sistem devre dışı bırakılabilir. Temasa en az seviyelere indirgeyen, modern bir alt yapıya sahiptir. Tıbbi alanda hizmet veren kamu binalarında istenilen hijyeni ve sağlık kriterlerini yerine getirmektedir.

FOTOSELLİ KAYAR KAPI FONKSİYONEL ÖZELLİKLERİ

 • Panel sistemleri oldukça dayanıklı olan bu üst düzey kapıların garanti süreleri 2 yıl ile 4 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Motorlu mekanizmaları sayesinde pratik şekilde kullanılmaya uygundur.
 • Cam olan versiyonları da mevcuttur ve uçları rodajlanmıştır. Motorları birden değil yavaş yavaş çalıştırılarak alıştırılır. Bu nedenle herhangi bir teknik soruna yol açmadan, güvenli şekilde otomatik kullanılabilir.
 • Dış çevrelere karşı mukavemet gücü oldukça yüksek malzemeler kullanılarak imal edilmiştir. Çizilmelere ve darbelere karşı ekstra korunaklıdır. Dış mekanlarda rahatlıkla kullanılabildiği için yağmur ve benzeri yağış biçimlerinden de etkilenmez.
 • Dış cephe boyasında kullanılan ürünler renk solmalarına karşı da etkilidir. Sızdırmazlık seviyeleri ürün çeşitliliği baz alınarak farklılık gösterebilir. Üst düzey olan modellerinde sızdırmazlık büyük oranda müşteri memnuniyetini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Otomatik kapı sistemleri teknik özellikleri

 • Birçok farklı renkte ve tasarımda olan modelleri kataloğumuza bakılarak incelenebilir. Montaj işlemleri uzman personeller tarafından birkaç saat içerisinde gerçekleşmektedir.
 • Yedek parçalar ve onarımlar için de Dost Alüminyum Pvc Sistemleri yetkilileri ile iletişime geçilebilir.
 • Sessiz çalışma prensibinin yanı sıra ısı ve ses yalıtımı da sağlamakta olan duyarlı kapı modelleridir. İçerisinin güneş ışığından ve ısısından faydalanmasını sağlar. Giriş sistemleri tamamen elektronik devrelerle çalışmaktadır.
 • Kilit ve menteşe gibi sistemleri yeniden yapılandırılmıştır.

Fotoselli kapı şartnamesi nasıl olmalıdır?

 • Otomatik açma – kapama, dâhili radar temizleme, harici radar temizleme, kış konumu, tamamen kapalı, tamamen açık gibi kullanıcı işlevlerine sahip bir işlev seçme düğmesi gereklidir.
 • Fotoselli otomatik kayar kapı tüm hareketlerini kontrol edebilmeli, yüksek hızdan düşük hıza geçiş düzgün olmalıdır. Ayrıca, ani hareketlere izin vermemesi önemlidir. Çıkabilecek kullanım hatasından kaynaklanan arızalardan kendisini koruyabilecektir.
 • Otomatik kapı sistemleri açılma ve kapanma hızı, açılma ve kapanma freni, açılma süresi gibi parametreler trimpotlar ile ayarlanmalıdır.
 • Acil açma fonksiyonuna sahip olmalı, yangın durumunda açık olmalı ve açılmayı beklemelidir.
 • Otomatik kapı ve kasa motorları 1200 mm kanat açabilecek kapasiteye sahip olmalıdır.
 • Açık kalma zamanı 0-4sn arasında olmalıdır.
 • İki kanat için yük kapasitesi 250 kg olmalıdır.
 • Güç kaynağı voltajı 220 ile 230 volt arasında olmalıdır. Ayrıca 200 Volt ile 260 Volt arasında çalışabilen voltaj regülatörü gereklidir ve saha testleri sırasında 24 Volt kısa devre yapıldığında kontrol paneli korumasını kullanmalıdır. Bu parça kısa devre olduğunda tekrar çalışabilmelidir
 • Çalışma sürekliliği ve verimliliği yüzde yüz olmalıdır.
 • Fotoselli kapı, elektrik kesintisi durumunda en az 250 defa çalışabilecek akü sistemi ile donatılacaktır. Ayrıca pil eklenerek çalışma süresi 1250-2000’e yükseltilebilir. Pili bittiğinde veya gücü kesildiğinde kolayca açılıp kapatılabilir. Bu mekanizma otomatik olarak kendini olarak programlar ve güç kapatıldıktan sonra güç geri geldiğinde çalışmaya devam eder.
 • Motor eksi 20 artı 70 derece sıcaklıklar arasında çalışabilmelidir.
 • Otomatik kayar kapı motorunun gücü 60 watt’tan az olmalıdır.
 • En az iki (2) yıl garantisi olmalıdır.

Cam kapı otomatik modelleri kullanım alanları nerelerdir?

Hastane, bakım evi, sağlık ocağı, market, tren / metro istasyon ve garları, kamu binaları, otomatik garaj kapısı sistemleri, otomobil sergileme alanları, havalimanları, AVM’ler, oteller ve fabrikalar gibi pek çok örnek verilebilir. Ayrıca, otomatik çelik

Kış Bahçesi

Kış bahçesi, kullanıcılara sağlamış olduğu avantajlar ve güzellikler ile hayatımızda önemli bir yer almaktadır. Yaz mevsiminin dışında bahar mevsimlerinde de havanın sıcak olmasından dolayı doğal bir ortama sahip olsak dahi kış aylarının amansız havası, kar ve yağmur yağışlarının getirdiği çetin şartlardan dolayı dilediğimiz huzuru yakalamakta zorlanabilmekteyiz. Kış bahçeleri yurt dışında yoğun ilgi ve alaka görerek günümüz Türkiye’sinde hızla talep edilen bir yapı haline gelmiştir. Gelişen teknolojinin ardından artık kış aylarında evinizin dört duvar arasında sıkışıp kalmayacaksınız. Evinizide kullanmadığınız odanızın, bahçenizin veya balkonunuzun bir köşesine yaptıracağınız kış bahçeleri modelleri ile çetin kış şartlarında dahi sıcacık kahvenizi yudumlarken yağan kar veya yağmurun kış bahçesinin cam tavanına çarpmasını izlemek kadar keyifli bir olay olmadığını fark edeceksiniz. Şimdilerde oldukça yoğun bir talep artışı olan kış bahçesi yeni trend haline gelmektedir. Eskilerin sade balkonları artık şimdilerde süslü mekânlar haline gelmektedir.

Isıcamdan üretilen ve kapanıp açılabilir bir yapıya sahip olan kış bahçeleri, apartman da bulunan daire sahiplerine bile bahçede oturma keyfi sunuyor. Tasarım aşamasında dilediğiniz geometrik şekillerde tasarlatabilirsiniz. Kış bahçelerinin kalitesi uygulamayı yapan ustanın maharetlerine bağlı olarak dayanıklı göstermekte ve çok rahat temizlenme yapısına sahiptir. Kış bahçesi tasarımlarınızı daha yakından incelemek için kış bahçesi modelleri tasarımları sayfamızı ziyaret edebilir, sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilirsiniz.Ayrıca çatı kapama sistemleri ve kaliteli havalandırma sistemleri ile kış bahçesi kültürüne adım atabilirsiniz.

IMG-20220721-WA0056IMG-20220721-WA0054IMG-20220721-WA0052343

İLETİŞİM FORMU

Bizimle iletişime geçmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.